KEYENCE Corp LR-TB2000C Sensor
★★★★★ 4.1 118 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.inselhotel-koenig.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Keyence Lr-Tb2000call-Purpose Lr-T Laser Scannerdetection Distance : 60Mm ... 2000Mmlight Source Type: Class-2 Red Laser (660Nm)4-Pin Straight Male M12 Connectionsupply Voltage: 20V ... 30V Dcambient Current Comsumption: 45Ma
  • Weight: 1.25lb
  • Product Dimensions: 7.00 x 7.00 x 7.00 inches
  • Condition: Used - Like New
Item Weight 1.25 pounds
Manufacturer KEYENCE
Item model number LR-TB2000C
Product Dimensions 0.35 x 0.35 x 0.28 inches
Is Discontinued By Manufacturer No
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.1 out of 5
★★★★★
118 ratings | 48 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
77% (91)
4 stars
7% (8)
3 stars
4% (5)
2 stars
2% (2)
1 star
10% (12)